Úvod > Život v obci > Aktuality > PROJEKT Silnice III/43321 Hruška - Tvorovice (chodníky)

PROJEKT Silnice III/43321 Hruška - Tvorovice (chodníky)

Datum konání:
13.3.2023
Datum ukončení:
31.12.2030

Publicita.jpg

Projekt řeší vybudování bezpečné trasy pro chodce podél krajské silnice III/43321 v celkové délce 854 m. Technické řešení (dispoziční, stavební) je podmíněno charakterem řešené stavby a lokality. Chodník je rozdělen do tří úseků. Chodník je navržen v šířce 1,5 m s dlážděným povrchem. Stavba zahrnuje i výstavbu zastávkových nástupišť v obou směrech, nového zastávkového zálivu a stavební úpravy částí stávající dešťové kanalizace a přeložení části vedení stávajícího vodovodu.

Cílem výstavby chodníku je zvýšení bezpečnosti chodců, včetně osob se sníženou schopností pohybu a orientace. Nově vybudovaný chodník bude sloužit obyvatelům obce, návštěvníkům obce, osobám dojíždějícím za prací a službami a osobám se sníženou schopností pohybu a orientace, což je zásadní z hlediska přilehlého domova pro seniory.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.